• Softueri i kontrollit të shënimit me lazer
 • Kontrollues lazer
 • Kokë skaner galvo lazer
 • Fibër/UV/CO2/Lazer jeshil/Picosecond/Femtosecond
 • Optika lazer
 • Makinat me laser OEM/OEM |Shënimi |Saldim |Prerje |Pastrim |Prerje

Skaneri Galvo me lazer me 2 boshti GO7 Seria Kinë

Përshkrim i shkurtër:

Galvanometri dixhital lazer me bosht XY 16 bit është me saktësi të lartë, shpejtësi të lartë dhe kosto të ulët, i përdorur gjerësisht në lloje të ndryshme të pajisjeve lazer me galvo si shënjimi me lazer, saldimi, prerja, gdhendja, gravurja...


 • Çmimi për njësi:E negociueshme
 • Kushtet e pagesës:100% paraprakisht
 • Metoda e pagesës:T/T, Paypal, Kartë Krediti...
 • Vendi i origjinës:Kinë
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Kokë skaner lazer Galvo me precizion të lartë 2D me bosht XY për shënjimin me laser, gdhendjen, gdhendjen, prerjen, saldimin...

  Koka dixhitale e skanerit lazer galvo e serisë GO7 u lançua nga JCZ në vitin 2016, me çmim konkurrues, stabilitet të lartë dhe shkallë të ulët riparimi, e përdorur gjerësisht për makinat lazer për shënjimin, gravurën, gdhendjen, saldimin, prerjen...
  Ajo me madhësi të ndryshme të pasqyrës opsionale (8mm,10mm,12mm,14mm,16mm,20mm...) dhe e veshur me gjatësi vale (355,532,1064,10600nm) për lazer si fibra, CO2,YAG,UV,E gjelbër...

  Fotot e produktit

  Pyetjet e shpeshta

  Si të zgjidhni një galvo të duhur lazer?

  1. Veshje pasqyre: Lazer të ndryshëm kërkojnë pasqyra të veshura ndryshe në galvo lazer.Normalisht, 355 nm për lazerin UV, 532 nm për lazerin e gjelbër, 1064 nm për lazerin YAG dhe fibër, 10600 nm për lazerin CO2.Rrezja e lazerit nuk mund të reflektohet nëse gjatësia e valës së veshjes nuk plotëson gjatësinë e valës së lazerit.

  2. Hapja e hyrjes: Do të thotë madhësia e vrimës së galvo lazer ku hyn rrezja lazer. Rrezja e zgjeruar duhet të jetë në një madhësi të ngjashme me hapjen e hyrjes.Nëse madhësia e rrezes është më e madhe se hapja e hyrjes, do të kushtojë humbje e rrezes lazer.

  Pse shpejtësia e shënimit të GO7 është shumë më e ngadaltë se markat e tjera?

  Të gjithë e dimë se nëse shpejtësia është më e lartë, saktësia është më e dobët.Një ekuilibër midis shpejtësisë dhe saktësisë është mjaft i rëndësishëm.Nga pikëpamja teknike, 2000 mm/s është e mjaftueshme për shënimin normal, me saktësi të mirë.

  Specifikimet

  Modeli: Seria GO7
  Gjatësia e valës 355 nm, 532 nm, 1064 nm, 10600 nm...
  Ndërfaqja XY2-100
  Hapja e hyrjes (mm) 8 10 12 14 16 20
  Performanca Dinamike
  Koha e gabimit të gjurmimit (ms) 0.18 0.22 ms 0.36 0.38 0.4 0.4
  Përsëritshmëria (urad) <22 <22 <22 <22 <22 <22
  Gaindrift (ppm/K) 80 80 80 80 80 80
  Offsetdrift (urad/K) 30 30 30 30 30 30
  1% e shkallës së plotë (ms) 0.25 0.3 0.4 0.65 0.7 0.8
  10% e shkallës së plotë (ms) 0.7 0.8 1.2 1.6 1.7 1.8
  Jo-lineariteti (mrad) <0.9 <0.9 <0.9 <0.9 <0.9 <0.9
  Drift afatgjatë mbi 8 orë (mrad) <0.3 <0.3 <0.3 <0.3 <0.3 <0.3
  Shpejtësia tipike
  Shpejtësia e shënimit (mm/s) 4000 3000 2500 2200 2000 1300
  Shpejtësia e pozicionimit (m/s) 15 12 10 8 7 6
  Performanca optike
  Devijim tipik (rad) ±0,39 ±0,39 ±0,39 ±0,39 ±0,39 ±0,39
  Gabim fitimi (mrad) <5 <5 <5 <5 <5 <5
  Kompensimi zero (mrad) <5 <5 <5 <5 <5 <5
  Temperatura e funksionimit (℃) 10-40 10-40 10-40 10-40 10-40 10-40
  Temperatura e ruajtjes (℃) -20-60 -20-60 -20-60 -20-60 -20-60 -20-60
  Kërkesat për fuqi ±15VDC,3A ±15VDC,3A ±15VDC,3A ±15VDC,3A ±15VDC,3A ±15VDC,3A
  Pesha (kg) 1.5 1.9 2 2.4 2.6 4.3

  Video e ngjashme


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Kategoritë e produkteve