• Софтвер за контрола на ласерско обележување
 • Ласерски контролер
 • Глава на ласерски Galvo скенер
 • Влакна/УВ/СО2/Зелена/Пикосекунда/Фемтосекунда ласер
 • Ласерска оптика
 • OEM/OEM ласерски машини |Обележување |Заварување |Сечење |Чистење |Сечење

Ласерски Galvo скенер со 2 оски GO7 серија Кина

Краток опис:

Дигиталниот ласерски галванометар со оска XY од 16 бити е со висока прецизност, голема брзина и ниска цена, широко користен на различни видови ласерска опрема со галво како ласерско обележување, заварување, сечење, гравирање, офорт...


 • Единечната цена:Може да се преговара
 • Услови на плаќање:100% однапред
 • Метод за плаќање:T/T, Paypal, кредитна картичка...
 • Земја на потекло:Кина
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Високопрецизна 2Д ласерска глава Галво скенер со оска XY за ласерско обележување, офорт, гравирање, сечење, заварување...

  Главата за дигитален ласерски галво скенер од серијата GO7 беше лансирана од JCZ во 2016 година, со конкурентна цена, висока стабилност и ниска стапка на поправка, широко користена за ласерски машини за обележување, офорт, гравирање, заварување, сечење...
  Со различни опционални големини на огледалото (8мм,10мм,12мм,14мм,16мм,20мм...) и обложено со бранова должина (355.532.1064.10600nm) за ласери како влакна, CO2,YAG, UV, Зелено...

  Слики на производи

  Најчесто поставувани прашања

  Како да изберете правилно ласерско галво?

  1. Облога на огледало: Различен ласер бара различно обложени огледала во ласерскиот галво.Нормално, 355 nm за УВ ласер, 532 nm за зелен ласер, 1064 nm за YAG и ласерски влакна, 10600 nm за CO2 ласер.Ласерскиот зрак не може да се рефлектира ако брановата должина на обложениот не одговара на брановата должина на ласерот.

  2. Влезна бленда: Тоа значи големина на дупката на ласерскиот галво каде што влегува ласерскиот зрак. Проширениот зрак треба да биде со слична големина на влезната бленда.Ако големината на зракот е поголема од влезната бленда, тоа ќе чини губење на ласерскиот зрак.

  Зошто брзината на обележување на GO7 е многу побавна од другите марки?

  Сите знаеме дека ако брзината е поголема, прецизноста е послаба.Балансот помеѓу брзината и прецизноста е доста важен.Технички кажано, 2000mm/s се доволни за нормално обележување, со добра прецизност.

  Спецификации

  Модел: Серија GO7
  Бранова должина 355 nm, 532 nm, 1064 nm, 10600 nm...
  Интерфејс XY2-100
  Влезна решетка (мм) 8 10 12 14 16 20
  Динамички перформанси
  Време на грешка при следење (ms) 0,18 0,22 ms 0,36 0,38 0,4 0,4
  Повторливост (урад) <22 <22 <22 <22 <22 <22
  Gaindrift (ppm/K) 80 80 80 80 80 80
  Офсетдрифт (урад/К) 30 30 30 30 30 30
  1% од целосната скала (ms) 0,25 0.3 0,4 0,65 0,7 0,8
  10% од целосната скала (ms) 0,7 0,8 1.2 1.6 1.7 1.8
  Нелинеарност (mrad) <0,9 <0,9 <0,9 <0,9 <0,9 <0,9
  Долгорочно движење над 8 часа (mrad) <0.3 <0.3 <0.3 <0.3 <0.3 <0.3
  Типична брзина
  Брзина на означување (mm/s) 4000 3000 2500 2200 година 2000 година 1300
  Брзина на позиционирање (m/s) 15 12 10 8 7 6
  Оптички перформанси
  Типично отклонување (rad) ±0,39 ±0,39 ±0,39 ±0,39 ±0,39 ±0,39
  Грешка при добивка (mrad) <5 <5 <5 <5 <5 <5
  Нулта поместување (mrad) <5 <5 <5 <5 <5 <5
  Работна температура (℃) 10-40 10-40 10-40 10-40 10-40 10-40
  Температура на складирање (℃) -20-60 -20-60 -20-60 -20-60 -20-60 -20-60
  Барања за моќност ±15VDC,3A ±15VDC,3A ±15VDC,3A ±15VDC,3A ±15VDC,3A ±15VDC,3A
  Тежина (кг) 1.5 1.9 2 2.4 2.6 4.3

  Поврзано видео


 • Претходно:
 • Следно:

 • Категории на производи