• Софтвер за контрола на ласерско обележување
 • Ласерски контролер
 • Глава на ласерски Galvo скенер
 • Влакна/УВ/СО2/Зелена/Пикосекунда/Фемтосекунда ласер
 • Ласерска оптика
 • OEM/OEM ласерски машини |Обележување |Заварување |Сечење |Чистење |Сечење

3D ласерски Galvo скенер Глава G3-3D серија

Краток опис:


 • Единечната цена: :Може да се преговара
 • Апликација:3D ласерско обележување, ласерско гравирање...
 • Земја на потекло:Кина
 • Услови на плаќање::T/T, Paypal, кредитна картичка
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Глава за скенирање со галванометар со голема прецизност и голема брзина за ласерско обележување, заварување, сечење...

  Системот за ласерско скенирање G3 3D е дизајниран за опсег на прецизност и висок опсег на поместување на фокусот, интегрирање на стекнување податоци, обработка на податоци, електронска контрола, механички следбеник, оптичко сликање, оптичка компензација, оптичко скенирање и други функции. развиен модул за оска за менување фокус, со побрз одговор, побрзо и постабилно поместување на фокусот.Усвојувајќи различни методи против мешање, има силна способност против мешање, висока доверливост, добра линеарност, висока точност на повторување и кратко време на одговор.G3 3D прифаќа интегрална структура, мала големина, лесна тежина и добро запечатување за да обезбеди стабилност при долготрајна работна состојба.

  Софтверот Ezcad3 и DLC контролерот, кои се користат со скенерот G3 3D galvo, усвојуваат напреден алгоритам за компензација на динамички ласерски зрак за следење точка-по-точка.Целиот систем може да постигне мала фокусна точка, широко поле за скенирање и висока флексибилност.

  Системот за 3D скенирање G3 е погоден за сложена обработка на површини, 3D длабоко гравирање, сечење со голема моќност, дупчење, ласерско микрофабрикување, 3D апликации, ласерско брзо прототипирање, итн. како метал, кожа, гума, дрво, производи од бамбус, плочки, пластика, мермер, жад итн.

  Примероци за слики

  Спецификации

  Скенер Брзина на означување 4000 mm/s Брзина на позиционирање 10000 mm/s
  Грешка при следење 0,25 ms Нелинеарност <3,5 mrad/ 44°
  1% Целосна скала ≤0,4 ms Стекнат лебдат <50 PPM/K
  Офсет Лебдат <15μrad/k Лебдат над 8 ч <0,3 mrad
  Агол на скенирање ± 0,35 рад Отворање на огледалото 10 мм
  Основни Интерфејс XY2-100 Работна температура 25℃±10℃
  Моќ ±15VDC,3A Бранова должина 1064 nm/
  532 nm / 355 nm
  Z AXIS Влезна решетка 7мм/3мм Однос на зрак 1,4/ 3
  Опсег на фокус ± 30 мм Областа за обележување 150 мм
  (Ф-тета објектив што може да се замени)

  Димензии на производот

  3D димензија на производот

  Поврзано видео


 • Претходно:
 • Следно: