• Softueri i kontrollit të shënimit me lazer
 • Kontrollues lazer
 • Kokë skaner galvo lazer
 • Fibër/UV/CO2/Lazer jeshil/Picosecond/Femtosecond
 • Optika lazer
 • Makinat me laser OEM/OEM |Shënimi |Saldim |Prerje |Pastrim |Prerje

Seria G3-3D e kokës së skanerit galvo lazer 3D

Përshkrim i shkurtër:


 • Çmimi për njësi::E negociueshme
 • Aplikacion:Shënimi me lazer 3D, gdhendja me lazer...
 • Vendi i origjinës:Kinë
 • Kushtet e pagesës::T/T, Paypal, Kartë Krediti
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Kokë skanimi me galvanometër me precizion të lartë dhe shpejtësi të lartë për shënimin me lazer, saldimin, prerjen...

  Sistemi i skanimit galvo me lazer G3 3D është projektuar për diapazon të zhvendosjes së fokusit me precizion të lartë dhe të lartë, duke integruar marrjen e të dhënave, përpunimin e të dhënave, kontrollin elektronik, ndjekësin mekanik, imazhin optik, kompensimin optik, skanimin optik dhe funksione të tjera. Moduli i zhvilluar i boshtit të zhvendosjes së fokusit, me përgjigje më të shpejtë, zhvendosje më të shpejtë dhe më të qëndrueshme të fokusit.Duke adoptuar metoda të ndryshme kundër ndërhyrjes, ai ka aftësi të fortë kundër ndërhyrjes, besueshmëri të lartë, linearitet të mirë, saktësi të lartë të përsëritjes dhe kohë të shkurtër përgjigjeje.G3 3D miraton strukturën integrale, madhësinë e vogël, peshën e lehtë dhe vulosjen e mirë për të siguruar stabilitet në kushte të gjata pune.

  Softueri Ezcad3 dhe kontrolluesi DLC, i përdorur me skanerin galvo 3D G3 miraton një algoritëm të avancuar të kompensimit dinamik të rrezeve lazer të gjurmimit pikë për pikë.I gjithë sistemi mund të arrijë një pikë të vogël fokale, fushë të gjerë skanimi dhe fleksibilitet të lartë.

  Sistemi i skanimit 3D G3 është i përshtatshëm për përpunim kompleks të sipërfaqes, gdhendje të thellë 3D, prerje me fuqi të lartë, shpime, mikrofabrikim me lazer, aplikime 3D, prototipa të shpejtë lazer, etj. Me veshjen e duhur të pasqyrës dhe një lente F-theta, mund të përpunojë materiale të ndryshme si p.sh. si metal, lëkurë, gome, dru, produkte bambuje, tjegull, plastikë, mermer, xhade etj.

  Shembuj të fotove

  Specifikimet

  Skaner Shpejtësia e shënimit 4000 mm/s Shpejtësia e pozicionimit 10000 mm/s
  Gabim në gjurmim 0.25 ms Jolineariteti <3,5 mrad/ 44°
  1% shkallë e plotë ≤0.4ms Gain Drift <50 PPM/K
  Kompensimi Drift <15μrad/k Drift mbi 8 orë <0,3 mrad
  Këndi i skanimit ±0,35 rad Hapja e pasqyrës 10 mm
  bazë Ndërfaqja XY2-100 Temperatura e punës 25℃±10℃
  Fuqia ±15VDC,3A Gjatësia e valës 1064 nm/
  532 nm / 355 nm
  AXIS Z Hapja e hyrjes 7 mm / 3 mm Raporti i rrezeve 1.4/3
  Gama e fokusit ±30 mm Zona e shënimit 150 mm
  (Lente F-theta e zëvendësueshme)

  Dimensioni i produktit

  Dimensioni i produktit 3D

  Video e ngjashme


 • E mëparshme:
 • Tjetër: