• Softueri i kontrollit të shënimit me lazer
 • Kontrollues lazer
 • Kokë skaner galvo lazer
 • Fibër/UV/CO2/Lazer jeshil/Picosecond/Femtosecond
 • Optika lazer
 • Makinat me laser OEM/OEM |Shënimi |Saldim |Prerje |Pastrim |Prerje

Lazer me fibër me valë të vazhdueshme (QCW) - Raycus China 120W-800W

Përshkrim i shkurtër:


 • Çmimi për njësi:E negociueshme
 • Kushtet e pagesës:100% paraprakisht
 • Metoda e pagesës:T/T, Paypal, Kartë Krediti...
 • Vendi i origjinës:Kinë
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Laser Raycus QCW me fibër 120W, 150W, 300W, 450W, 600W

  Seria e lazerëve me fibra QCW (quasi-valë e vazhdueshme) e zhvilluar nga lazeri Raycus mbulon 75W deri në 600W, ka efikasitet të lartë të konvertimit elektro-optik, cilësi më të mirë të rrezes dhe kosto më të ulët të mirëmbajtjes dhe është një alternativë ideale për YAG-në ekzistuese të pompuar me dritë. lazer.

  Është një zgjedhje ideale për aplikime industriale që kërkojnë gjerësi të gjatë pulsi dhe fuqi të lartë të pikut, si saldimi në vend, saldimi me tegel dhe shpimi.Zhvillimi dhe prodhimi i produkteve të serisë së laserëve me fibra QCW (quasi-valë të vazhdueshme) janë përfunduar plotësisht nga Raycus Laser.Ekipi i kërkimit shkencor dhe i prodhimit të kompanisë ka aftësi të forta inovacioni.Kjo seri produktesh mund të plotësojë nevojat e klientëve në masën më të madhe.

  Sistemi optik i daljes i kësaj serie produktesh përdor fibrën dalëse të përforcuar nga tubi i armaturës, dhe lidhësi i daljes është QBH, i cili është i përshtatshëm për integrim.Në të njëjtën kohë, ai ka mënyra të shumta kontrolli dhe përputhshmëria e tij e mirë është njohur gjerësisht nga tregu.

  Veçoritë

  1. Dy mënyra: E vazhdueshme dhe pulsuese.
  2. Cilësi e shkëlqyer e rrezeve.
  3. Performancë e qëndrueshme outpot.
  4. Fuqia maksimale deri në 6000W.
  5. Lidhës QBH dhe gjatësi kabllore me fibër opsionale,

  Aplikacionet kryesore

  1. Alternativa e lazerit YAG me pompim drite.
  2. Prerje me lazer qeramike.
  3. Saldim me lazer me pika/tegel.
  4. Përpunimi i pjesëve elektronike.
  5. Prerje/saldim preciz.
  6. Saldimi i baterisë me bakër/alumin.

  Pse të blini nga JCZ?

  1. Partneritet i ngushtë me Raycus

  Në partneritet me Raycus, ne marrim një çmim dhe shërbim ekskluziv.

  2. Çmimi konkurrues

  JCZ merr çmimin më të ulët ekskluziv si partner i ngushtë, me qindra lazer të porositur çdo vit.Prandaj, një çmim konkurrues mund t'u ofrohet klientëve.

  3. Shërbimi me një ndalesë

  Është gjithmonë një çështje dhimbje koke për klientët nëse pjesët kryesore si një lazer, galvo, kontrollues lazer janë nga furnizues të ndryshëm kur kanë nevojë për mbështetje.Blerja e të gjitha pjesëve kryesore nga një furnizues i besueshëm duket të jetë zgjidhja më e mirë dhe padyshim, JCZ është alternativa më e mirë.

  4. Shërbimi i personalizuar

  JCZ nuk është një kompani tregtare, ne kemi më shumë se 70 inxhinierë profesionistë lazer, elektrikë, softuerësh dhe 30+ punëtorë me përvojë në departamentin e prodhimit.Shërbimet e personalizuara si inspektimi i personalizuar, instalimi paraprak dhe montimi janë të disponueshme.

  Specifikimet

  Model RFL-QCW75/750 RFL-QCW150/1500 RFL-QCW450/1500 RFL-QCW300/3000 RFL-QCW450/4500 RFL-QCW600/6000
  Vetitë optike
  Mënyra e funksionimit CW/Moduloni
  Fuqia mesatare (CW) 120 250 500 500 750 800
  Fuqia mesatare (pulsi) (W) 75 150 450 300 450 600
  Fuqia maksimale e daljes (W) 750 1500 1500 3000 4500 6000
  Energjia maksimale e pulsit (J) 7.5 15 45 30 45 60
  Gjatësia e valës (nm) 1080 m 5
  Frekuenca e përsëritjes (Hz) 0-5000 500-5000 0-5000
  Gjerësia e pulsit (ms) 0,05-50 0,05-50 0,05-50
  Stabiliteti i fuqisë dalëse <3%
  Laser i kuq po
  Karakteristikat e daljes
  Lloji i terminalit QBH
  Bërthama e fibrës dalëse (um) 25, 50, 100 100, 200
  BBP (mm.mrad) 0,4,2,5 5,10
  Karakteristikat elektrike
  Furnizimi me energji elektrike (VAC@47-63Hz) 200-240 340-420
  Mënyra e kontrollit RS232/AD/RS232/ AD/Ethernet
  Gama e fuqisë (%) 10-100
  Konsumi i energjisë (W) 500 1000 2000 2000 3000 3500
  Karakteristika të tjera
  Dimensionet (mm) (gjerësia*lartësia*thellësia) 280X440X148 485x763X237 650X900x980 986X620x520 650x900<980 650X900X1450
  Pesha (kg) <30 <50 <150 <80 <150 <250
  Ftohja Ftohur me ajër Ftohje me ujë
  Temperatura e funksionimit (°C) 10-40

 • E mëparshme:
 • Tjetër: