• Софтвер за контрола на ласерско обележување
 • Ласерски контролер
 • Глава на ласерски Galvo скенер
 • Влакна/УВ/СО2/Зелена/Пикосекунда/Фемтосекунда ласер
 • Ласерска оптика
 • OEM/OEM ласерски машини |Обележување |Заварување |Сечење |Чистење |Сечење

Софтвер за ласерско обележување на Linux и вграден панел на допир на контролер

Краток опис:


 • Единечната цена:Може да се преговара
 • Услови на плаќање:100% однапред
 • Метод за плаќање:T/T, Paypal, кредитна картичка...
 • Земја на потекло:Кина
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Систем за контрола на ласерска обработка базиран на Linux и софтвер за означување на летот

  JCZ J1000 Linux системот за контрола на ласерска обработка го усвојува системот LINUX, интегрирајќи панел со екран на допир, оперативен софтвер и ласерски контролер.Користи метална обвивка со целосна покриеност, со силна способност против пречки.Тој е со класичен интерфејс на софтверот JCZ, лесен за ракување, висока стабилност, неограничена должина на податоци, означување со ултра-брзински код, итн.

  J1000 е широко користен во храна и пијалоци, цевки и кабли, медицина, тутун, електроника, стакло и други индустрии.

  Исто така, поддржува анти-фалсификување, следливост, интелигентно производство на МЕД, итн.

  Примероци за слики

  Спецификации

  Конфигурации
  Систем Linux
  Меморија 1 GB
  Складирање 8 GB
  Големина на мониторот 10,4 инчи
  Максимална резолуција 800 * 600
  Тип на монитор Капацитивен екран
  Напојување 12-24V/2A
  Етернет порта 1
  Сериска порта RS232 * 1
  USB 1
  IO Влез 2 Излез 3
  Фибер/цифрен ласер Компатибилен

  Димензии на производот

  цртање

  Поврзано видео


 • Претходно:
 • Следно: